Scroll to top

O nas

Ciasta, torty, tarty, ciasteczka tworzone dla Ciebie z pasją. Poznaj nas!

Sweetness – to cukiernia specjalizująca się w poprawianiu nastroju autorskimi słodkościami Jerzego Berdychowskiego. Miejsce, które zrodziło się z pasji i uzależnienia do tworzenia dobroci. Na przekór losowi i niesprzyjającym okolicznościom dzięki uporowi i wytrwałości dwójki zapaleńców. A wszystko poniekąd za sprawą przypadku i śliskiej podłogi… Uraz ręki spowodowany pośpiechem i mokrą nawierzchnią zmusił do weryfikacji planów na najbliższych kilka miesięcy.

Złamana ręka nie była jednak przeszkodą przy determinacji i otwartym umyśle, który od dawna skrywał w sobie ogromny potencjał, czekający tylko na odpowiedni bodziec by się uwolnić. Ogrom wolnego czasu, dla osoby takiej jak Jerzy, miłośnika aktywnej pracy (nie mylić z pracoholikiem), sprawił że domowa kuchnia stała się warsztatem pełnym smaku i aromatu pieczonego ciasta, płynnej czekolady i kruszonki.

Początkowe kilka ciast pieczonych w domowym piekarniku, w lawinowym tempie zmieniało się w góry pudełek wypełnionych pieczonymi słodkościami, a pierwsza mała pracownia szybko zastąpiona większą, tą w której na co dzień możecie dziś spotkać Jerzego i Katarzynę.

Katarzyna początkowo była głównie mózgiem całej operacji, zdejmując z Jerzego ciężar logistyki i papirologii, pozwalając by przyziemne sprawy nie zajmowały mu głowy zajętej tworzeniem nowych smaków. Dziś nie tylko dba o jakość wszystkich deserów, ale często sama stawia kropkę nad „i” dekorując torty i ciasta i nieraz rzucając wyzwania cukiernikom do stworzenia nowych deserów.

Osobno każde z nich byłoby pewnie osobą z dobrym pomysłem na biznes. Razem nie tylko ten pomysł realizują, ale ciągle starają się zawieszać poprzeczkę wyżej i wyżej, łącząc smaki i kolory ku uciesze wyobraźni i podniebienia.

W Sweetness każdego dnia od rana pachnie ciastem drożdżowym, świeżym pieczywem na zakwasie oraz maślanymi croissantami, a wszystko to pełne smaku i serca. Wszystkim tym dzielimy się z Wami z dumą i radością, bo wiemy, że od naszych słodkości buzia się uśmiecha. A nasze motto to „Jedzenie to życie, a pyszne jedzenie to kunszt i radość tworzenia”.

Nie zapominajmy, że nawet najlepsze pomysły są niczym, jeśli nie można się nimi podzielić. Dlatego zapraszamy Was na Kamionek, na warszawskiej Pradze, do naszej pracowni przy Kamionkowskie 19, oraz nowo otwartej kawiarni na Mińskiej 73, gdzie skosztujecie nowoczesnego cukiernictwa oraz tradycji w odświeżonym wydaniu, zamówicie tort na wyjątkową okazję lub zjecie pyszną jagodziankę w przerwie lub drodze do pracy.

Bo nie ma większej miłości, niż miłość do jedzenia.